název-ZŠ Jarov cesta-ZŠ Jarov strom strom-pravý
ptáček-levý
ptáček-pravý
písmo-MŠ Jarov MŠ Jarov písmo-ZŠ Jarov ZŠ Jarov ptáček pravý East Jarov
beruška škola

Stránky tříd MŠ

Vítejte na stránkách MŠ

otevřete

Caption Title Here

Vítejte na stránkách ZŠ

klikněte

Stránky školní družiny

Vítejte na stránkách ŠD

klikněte

Caption Title Here

Vítejte na stránkách ŠJ

klikněte

Vítejte na stránkách l.A

21. 10. 2017

Přehled probraného učiva:

ŽA - po str. 29 vč.. Prosím o pravidelné čtení jak jednotlivých písmen, tak slabik. Doporučuji stránky 26 a 27 v ŽA. Některým dětem dělá problémy práce s mřížkou - určit přesnou pozici hlásky ve slově. Zkoušeli jsme diktát podle obrázků - urči slabiku, kterou slyšíš na začátku. Vymýšlíme slova na danou slabiku, dáváme pozor na délku slabik. 

Pís. - po str. 3 vč.. "Nenápadně" jsme se naučili malé psací písmeno "e", příští týden nás čeká ostrý nácvik. Prosím rodiče, aby připravili svým dětem do penálu tužku č. 3 (u těch, kdo hodně tlačí a tužky lámou stačí č. 2), která bude určená pouze pro psaní do písanky. Je možné ji opatřit i krytkou. Od příštího týdne už najedeme na nácvik psaní jednotlivých písmen - budeme je zkoušet na tabuli (vertikální poloha podložky, velký rozsah pohybu celé ruky), poté na mazací podložce a prac. listech a až poté do písanky. 

M - po str. 19 vč., str. 20 (mimo slovní úlohy). POčítáme do 4, porovnáváme čísla, učíme se tvořit a řešit slovní úlohy (znázornění, zápis, odpověď). Některým dětem se pletou znaménka + a -. pro správný nácvik je lze nahradit slovy "a" a "bez". 

Prv - str. 15 a 16 (ovoce, zelenina)

TV - přihrávky míčem, posilovací a zobratňovací cviky s velkými rehabilitačními míči, postřehové hry. 

HV - "matematická" píseň Měla babka čtyři jabka, píseň Kdyby prase mělo křídla, rytmický doprovod písní, hra na kapelu.

PČ - košík s ovocem (modelování)

Chválím děti za pondělní zapojení se do projektu 72 hodin. Hrabali jsme listí před školou a hezky nám to šlo. Jako odměnu jsme dostali slušivé náramky a pochvalu od pana ředitele.

V pátek jsme se učili ve školní družině, vytvořili jsme si doslova vojenské ležení. Moc chválím děti, byly šikovné a hodné a zvládly vše na jedničku.  Všechny učebnice a sešity si ale musely vzít domů, tak je v pondělí prosím nezapomeňte. 

Co nás čeká a nemine:

Krátký týden:-))). Učit se budeme pouze od pondělka do středy, ve čtvrtek a v pátek nás čekají podzimní prázdniny. 

V pondělí si zase "osídlíme" třídu, kterou jsme museli opustit kvůli volbám. Nezapomeňte si přínést ručníky a kdo zapomněl minulý týden, tak i cvičební úbor. 

Připomínám všem zájemcům o saunování, aby co nejdříve dodali souhlas lékaře se saunováním. Bez něj nemůžeme děti do sauny pustit. V úterý máme provozní poradu, po které by měly být uveřejněny podrobnosti k saunování. 

Pro listopadový projekt potřebuji sehnat co nejvíce velkých sklenic (např. od velkého balení okurek), které využijeme jako lucerny a budou nám i Vám:-) svítit na cestu. Máte-li možnost, prosím o zapůjčení nebo darování. Děkuji. 

Pěkný zbytek víkendu, K. P. 

 

 

Zobrazeno: 3782